O mně

Mona Lerch je abstraktní malířka působící v současné době v Brně, České republice.

Po dokončení studií v Austrálii a Velké Británii se vrátila do České republiky a pracovala několik let v oblasti vnitřní bezpečnosti. Řadu let venovala lektorství tance a choreografii, malování pro ni nikdy nepředstavovalo jasnou volbu, co se týče její umělecké dráhy. Zlom přišel v roce 2018, kdy se rozhodla svůj talent ukázat světu. Mona čerpá inspiraci zejména z pohybu a hudby, tím pádem ve své tvorbě kombinuje několik forem umění.

Mona se soustředí zejména na abstraktní olejomalbu. Využívá své emoce a životní i pracovní zkušenosti, aby tak vdechla život unikátním uměleckým kouskům, ve kterých si pohrává se strukturou, vrstvami a různými technikami. Její obrazy jsou intuitivní a poskytují divákovi prostor pro vlastní představivost. Jakožto milovnice přírody a obhájkyně ekologického životního stylu využívá své fantazie k tomu, aby přivedla na svět výjimečné a magické obrazy. Jejím posláním je vytvořit narativ ztělesňující krásu, kterou máme kolem sebe, ale kterou zapomínáme vnímat..

"I care about nature, I feel that it's hurt. I hear flowers crying and trees to be burned. I wonder daily what have we done with all the beauty which now wants to run. Away from us humans to survive once more, to show us how foolish we've been to the core. So listen to nature that wants to save you, you as the fools that foolish things do."

Skupinové výstavy:

8. 3. - 30. 5. 2020  WABGNET Spring 2020 Virtual Reality Exhibition

(obraz Growing Wild, 2019, olej na panelu, 42 cm x 59 cm)